Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası

Odamızdan Haberler

İade Tır Geçiş Belgeleri Hakkında Bilgilendirme

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği?nin 04.03.2013 Tarihli Yazısına Göre;

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından alınan 21.02.2013 tarihli yazıda yönergenin 4(d) maddesi kapsamında iadesi zorunlu geçiş belgelerinin iade edilememesi durumunda firmaların alacağı 10 uyarma cezasının ödemelerinin 04.03.2013 tarihinden itibaren firmaların temsil ve ilzama yetkili personelince e-Devlet Kapısından gerçekleştirilebileceği bildirilmektedir.

Buna göre, iade sisteminde bulunan geçiş belgeleri ile ilgili işlemler firma yetkililerince e-Devlet Kapısı üzerinden T.C kimlik numarası ve şifresi ile, ?Geçiş Belgesi İade İşlemleri?, ?Geçiş Belgesi Yasak Tarihi Sorgulama Hizmeti?, ile ?İadesi Zorunlu Geçiş belgesi Sorgulama Hizmetleri? kullanılarak 04.03.2013 tarihinden itibaren yapılabilecektir.

Bu çerçevede; iade edilemeyen geçiş belgeleri ile ilgili olarak 04.03.2013 tarihi itibari ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından herhangi bir işlem yapılmayacağından, söz konusu uygulama kapsamında e-devlet şifresi temin edilerek ilgili sorgulamaların yapılması önem arz etmektedir.İlgili firmalara önemle duyurulur.

ZTSO Aylık Dergi
2014 İktisadi Durum Raporu
Zonguldak Hakkında
2014 Fuar Takvimi