Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası

Odamızdan Haberler

GÖKÇEBEY’DE YENİ NESİL BİR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULUYOR

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası  ile Devrek Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimleri, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın finansmanı ile yapılan ‘’ Devrek – Gökçebey OSB Kuruluş Araştırması ve Ön Fizibilite Raporu’’nun lansmanı sonrasın da açıklama yapan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Gökçebey’de yeni nesil bir Organize Sanayi Bölgesi kuruyoruz. Organize Sanayi Bölgemiz yerli, yenilikçi ve yeşil bir OSB olacak. Avrupa Birliği Yeşil Mutabakatına uygun olarak bina kabuğundan başlayarak yeşil bir Organize Sanayi Bölgesi hedefliyoruz. Organize Sanayi Bölgesinde hiçbir atığın boşa gitmeyeceği bir atık döngüsü kuracağız. İzleme, ölçe ve güncelleme yaparak hep yeşil kalacak bir Organize Sanayi Bölgesi olacak. Hedefimiz temiz enerji ve sürdürülebilir sanayi ile ihracat hedefli bir Organize Sanayi Bölgesi kurmak.

Gökçebey Organize Sanayi Bölgesi; Zonguldak, Karabük, Bartın İllerimizin kesişim noktası üzerinde Stratejik bir yerde. Lojistik olarak çoklu taşıma seçenekleri olan, uluslararası taşıma koridoru üzerinde. Gökçebey Organize Sanayi Bölgesinde uzmanlaşmış sektörler yer alacak ve mevzuatta yeni yapılan düzenleme ile en yüksek teşvik oranlarının verildiği bir Organize Sanayi Bölgesi olacak.

Organize Sanayi Bölgemizi olabilecek en kısa zamanda faaliyete geçirebilmek üzere Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz’ın himayelerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gökçebey Organize Sanayi Bölgesi Filyos Projesi devamında ve konseptinde olacak. Sayın Valimizin lansman toplantısında da ifade ettiği gibi Filyos Projesi önümüzde ki yüz yıla damgasını vuracak bir proje olacak dedi.            

 

SİTE İÇİ ARAMA

https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp

alt text
ONLINE İŞLEM
alt text alt text
SOSYAL MEDYA
alt text
KURUMSAL E-POSTA
alt text
HİZMETLERİMİZ
YARARLI ADRESLER
alt text alt text alt text alt text alt text
Translate
EnglishRussianTurkish
ZTSO Aylık Dergi
2014 İktisadi Durum Raporu
Zonguldak Hakkında
2014 Fuar Takvimi