Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası

Odamızdan Haberler

HORİZON 2020,COSME PROJELERİ ANLATILDI

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) AB Bilgi Merkezi ile Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) AB Bilgi Noktası öncülüğünde Horizon 2020 ve Cosme Projeler Bilgilendirme Günü düzenlendi.

80 milyar Avro’luk bütçesiyle, Avrupa’nın küresel rekabet edebilirliğini güçlendirmeyi amaçlayan, 2014-2020 yılları arasında yürürlükte olacak AB’nin yeni Araştırma ve Yenilik Çerçeve programı Horizon 2020 KOBİ’lerin inovasyon yeteneklerini güçlendirmelerinde destek olacak.

dsc_0052

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) AB Bilgi Merkezi ile Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) AB Bilgi Noktası’nın 2016 yılı etkinlikleri kapsamında Doğu Marmara ABIGEM ve Avrupa İşletmeler Ağı ortaklığında Horizon 2020 ve Cosme Projeler Bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, ZTSO yönetim kurulu ve meclis üyeleri, ZTSO Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya ve ZTSO üyeleri katıldı.

80 milyar avroluk bütçesiyle, Avrupa’nın küresel rekabet edebilirliğini güçlendirmeyi amaçlayan, 2014-2020 yılları arasında yürürlükte olacak AB’nin yeni Araştırma ve Yenilik Çerçeve programı Horizon 2020 KOBİ’lerin inovasyon yeteneklerini güçlendirmelerinde destek olacak, yerel destek ve uluslararası hedefler doğrultusunda ihtiyaçları olan danışmanlığı sunarak Avrupa işletmelerinin büyümeleri ve inovasyon yapmaları, iş ortakları bulmalarını ve finansa ulaşmalarına yardımcı olmalarını sağlayacak.

Kocaeli Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Seda Aydın, davetlilere projeler hakkında bilgiler vererek şunları söyledi.

Doğu Marmara Abigem Proje Uzmanı Ali Can Oflaz da , Katılımcılara HORİZON 2020 ve COSME Projelerini anlattı , karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.

dsc_0046

 

SİTE İÇİ ARAMA

https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp

alt text
ONLINE İŞLEM
alt text alt text
SOSYAL MEDYA
alt text
KURUMSAL E-POSTA
alt text
HİZMETLERİMİZ
YARARLI ADRESLER
alt text alt text alt text alt text alt text
Translate
EnglishRussianTurkish
ZTSO Aylık Dergi
2014 İktisadi Durum Raporu
Zonguldak Hakkında
2014 Fuar Takvimi