Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası

Girişimci Kurullarımız

KARADENİZ BÖLGESİ KADIN GİRİŞİMCİ KURULLARI ZONGULDAK’TA TOPLANDI

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Karadeniz Bölgesindeki Kadın Girişimciler Kurulu Başkanları bir araya geldi. Zonguldak Dedeman Otel’de gerçekleşen bölge toplantısına TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Evrim Aras, Zonguldak Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurcan Abay, Zonguldak TSO Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya, Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Tokat Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Şükriye Balcı, Artvin Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Nuray Çelik, Bartın TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Şahiner, Devrek İcra Komite Başkan Yardımcısı Aysun Günay, Devrek KAGİK Üyesi Serpil Özman, Karabük İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Nuray Alpboğa, Bayburt KAGİK Başkanı ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Karadeniz Bölge Başkanı Leyla Karabulut ve Zonguldak TSO Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri katıldı.

dsc_0418

Toplantının açılış konuşmasını yapan Zonguldak Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir konuklara geldikleri için teşekkür ederken toplantının faydalı geçmesi temennisinde bulundu.

dsc_0409

Zonguldak TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurcan Abay da katılımcılara hoş geldin dedikten sonra amaçlarını anlattı. Kadınların iş hayatında daha çok olması gerektiğini belirten Zonguldak KAGİK Başkanı Abay, “Kadın girişimcilerin önünün açılması için bu tür toplantıları önemsiyoruz. Zonguldak’ta kadınlarımızı iş hayatında daha girişimci olmaya teşvik etmek istiyoruz. Bir taraftan da daha çok kadının istihdam edilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Bugün bu toplantıyı özellikle bu tarihe denk getirdik. Bildiğiniz gibi bugün Avrupa Birliği projemizi tanıttık. Projemizin temel konusu kadınlar. 18-28 yaş arası dezavantajlı 100 kadınımızı çağrı merkezi sektöründe istihdam edilebilir kılmak için eğiteceğiz. Bu proje sonunda 100 kadınımıza dokunmuş olacağız. Önümüzdeki süreçlerde de bölgemizdeki diğer Kadın Girişimci Kurulları ile ortak bu tip projeler gerçekleştirmek arzusundayız” dedi.

dsc_0413

Bayburt KAGİK Başkanı ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Karadeniz Bölge Başkanı Leyla Karabulut, ise ev sahipliğinden dolayı Zonguldak TSO’ya teşekkür ederek, kadınların ülke ekonomisine olan katkılarının arttırılmasına yönelik devlet tarafından yürütülen çalışmalarla ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Amaçlarının kadınlara yönelik bölgesel proje gerçekleştirmek olduğunu söyleyen Leyla Karabulut “Karadeniz bölgesini bir bütün olarak düşünmek istiyoruz. Bölgesel proje gerçekleştirmek amacındayız. Bugün Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odasının başlatmış olduğu projenin açılış toplantısında da katıldık. Kadın odaklı bu tip projelerin artması en büyük arzumuz. İlerleyen dönemlerde buna benzer ortak projeler ortaya koyabilmek için çalışacağız” dedi.

SİTE İÇİ ARAMA

https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp

alt text
ONLINE İŞLEM
alt text alt text
SOSYAL MEDYA
alt text
KURUMSAL E-POSTA
alt text
HİZMETLERİMİZ
YARARLI ADRESLER
alt text alt text alt text alt text alt text
Translate
EnglishRussianTurkish
ZTSO Aylık Dergi
2014 İktisadi Durum Raporu
Zonguldak Hakkında
2014 Fuar Takvimi