Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası

Odamızdan Haberler

STRATEJİK PLAN ÇALIŞTAYI DÜZENLEDİ

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliği ile yürütülen 2016-2019 yıllarını kapsayacak olan Stratejik Plan çalışmalarının ikinci ayağı olan ?Paydaş Toplantıları? Dedeman Otel?de gerçekleştirdi. TOBB ETÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ramazan Aktaş, TOBB ETÜ SEM Danışmanı Dr. Türkay Kısa,TOBB ETÜ SEM Koordinatörü Şebnem Pehlivan, ZTSO Meclis Başkanı Zafer SAĞLAM,ZTSO Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri,ZTSO Genel Sekreteri Muharrem SARIKAYA, ZTSO Meslek Komite Üyeleri, ZTSO Genç ve Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerinin katılımları ile düzenlenen toplantının öğleden önce gerçekleşen bölümüne ZTSO?nun iç paydaşları, öğleden sonra düzenlenen bölümünde ise dış paydaşları katılım sağladı.

DSC_0529

İç paydaşlarla yapılan toplantıda sunum yapan Dr. Türkay Kısa, TOBB Oda Borsa Akreditasyon sistemi ve standardın işleyişine ilişkin temel yeterlilik ve temel hizmetler konularında bilgiler vererek 2016-2019 yılları arasını kapsayacak stratejik planlama sürecinden bahsetti. Devamında odamızın güçlü ve zayıf yönlerinin ortaya konulması için iç paydaşlarımızın soru ve görüşlerine yer verildi. Odamızın durum analizini yapabilmek ve stratejilerini belirleyebilmek için hazırlanan Paydaş Görüş Toplama anketinin katılımcılara uygulanması ile toplantının ilk bölümü sona erdi.

DSC_0506

Toplantının öğleden sonraki bölümüne ZTSO?nun işbirliği içinde olduğu dış paydaşları katılım sağladı. Zonguldak Belediyesi, Bülent Ecevit Üniversitesi, Türkiye Taşkömürü Kurumu, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı, Gümrük Müdürlüğü, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, KOSGEB, İŞKUR,Ticaret İl Müdürlüğü, Çaycuma TSO, Devrek TSO, Alaplı TSO ve Kdz Ereğli Deniz Ticaret Odası temsilcilerinin katılım sağladığı dış paydaş toplantısında ZTSO?nun stratejik planı hakkında bilgiler verildi ve katılımcılardan Paydaş Görüş Toplama anketinin doldurulması istendi. Odamızın SWOT analizinin yapıldığı bu toplantıda, geliştirilebilir ve iyileştirilebilir konular hakkında fikirler ortaya çıktı ve kayıt altına alındı.

Oldukça verimli geçen çalıştay yaklaşık 5 saat sürmüş ve paydaşların karşılıklı işbirliğini arttırmaya yönelik dilekleri ile toplantı sona ermiştir. Önümüzdeki süreçte TOBB ETÜ SEM Danışmanı Dr. Türkay Kısa tarafından değerlendirilecek anket verileri ışığında odamızın 4 yıllık Startejik Planı yazılmaya başlanacaktır.

DSC_0518

 

 

SİTE İÇİ ARAMA

https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp

alt text
ONLINE İŞLEM
alt text alt text
SOSYAL MEDYA
alt text
KURUMSAL E-POSTA
alt text
HİZMETLERİMİZ
YARARLI ADRESLER
alt text alt text alt text alt text alt text
Translate
EnglishRussianTurkish
ZTSO Aylık Dergi
2014 İktisadi Durum Raporu
Zonguldak Hakkında
2014 Fuar Takvimi