Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası

Odamızdan Haberler

ZONGULDAK TSO TÜRKİYE EKONOMİ ŞURASINA KATILDI

TÜRKİYE EKONOMİ ŞURASINDA KARADENİZ BÖLGESİNİN EKONOMİK SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ ZONGULDAK TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI METİN DEMİR TARAFINDAN DİLE GETİRİLDİ

Türkiye Ekonomi Şurası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Konferans Salonunda Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında, ilgili Bakanların üst düzey bürokratların ve Oda/Borsaların katılımları ile yapıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu,TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nın açılışında yaptığı konuşmada, cesur ve ezber bozan yeni yatırım hamlesinin Türkiye’yi küresel rekabette öne çıkaracağını belirtti. Hisarcıklıoğlu, “Bu tekerlek, bu tümsekte kalmayacak. Allah’ın izniyle yola devam edeceğiz. El birliğiyle Türkiye’yi yeniden tempolu büyüme sürecine kavuşturacağız.” dedi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu konuşmasında, 2003 yılında başlayan Ekonomi Şuralarında, hep yanlarında oldukları ve iş dünyasına destek verdikleri için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, TOBB İkiz Kuleler’de düzenlenen Türkiye Ekonomi Şurası’nda yaptığı konuşmaya, toplantının hayırlara vesile olmasını temenni ederek başladı.

Türkiye ekonomisinin nabzının şuranın yapıldığı salonda attığını belirten Erdoğan, “Biz şimdiye kadar ekonominin mimarisini hep buradaki hazırun ile istişare içinde inşa ettik. Hiçbir zaman ‘biz yaptık oldu’ demedik. Yeri geldi kendi gönül dünyamıza sığdırmakta zorlandığımız adımları dahi buradaki istişareden çıktığı için atmaktan çekinmedik. ‘Önce millet, önce memleket’ ifadesi bizim için bir seçim sloganı değil, hayat felsefemizin ta kendisidir.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya katılanların aynı zamanda şehirlerinin kanaat önderleri olduğuna değinen Erdoğan, “Buradaki kardeşlerimiz, piyasa dediğimiz mekanizmanın canlı temsilcileridir. Bu bakımdan sizlerin ülkemize, şehirlerinize ve sektörlerinize dair görüşleri bizim için daima yol gösterici olmuştur.” dedi.

Son 16 yılda Türkiye’yi 3,5 kat birlikte büyüttüklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

“Girişimcilerimizi, yatırımcılarımızı sizlerle birlikte dünyaya açtık. Teknolojiyi, e-ticareti, yeni sektörleri sizlerle birlikte ülkemizin gündemine taşıdık. Gümrük kapılarının yenilenmesinden lisanslı depoculuğa, mesleki yeterlilikten finansmana erişime kadar pek çok çalışmayı sizlerle birlikte hayata geçirdik. İş yapılmasının önündeki engelleri sizlerle birlikte tespit edip kaldırdık. Yatırım ortamını sizlerle birlikte iyileştirdik. Kısa çalışma ödeneğini, Sosyal Güvenlik Kurumunun prim borçlarının vadelendirilmesini, asgari ücret desteğini, lisanslı depoculuk desteğini, KDV, ÖTV indirimlerini, kredi yapılandırılmalarını, faiz indirimlerini, KOBİ kredilerinin yaygınlaştırılmasını, ihracat kapama sorunlarının çözümünü, ticari araç kiralamalarıyla ilgili düzenlemeleri ve diğer pek çok uygulamayı sizlerle birlikte gerçekleştirdik. Geçtiğimiz Ağustos ayında döviz kurunda başlayan faiz ve enflasyona da sirayet ederek ekonomimizi tehdit eden sıkıntıların aşılması için gereken tedbirleri yine sizlerin taleplerine göre uygulamaya aldık. İnşallah 2023 hedeflerimize de yine sizlerle birlikte ulaşacağız.” dedi.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odasını temsilen, Türkiye Ekonomi Şurası’na Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Meclis Başkanı Zafer Sağlam ve Genel Sekreter Muharrem Sarıkaya katıldı.

Türkiye Ekonomi Şurasında 7 Bölgeyi temsilen her bölgeden bir Oda/Borsa Yönetim kurulu Başkanı, Ticaret ve Sanayi’nin önündeki engeller ile çözüm önerilerini içeren bir konuşma yaptı.

Karadeniz Bölgesini temsilen konuşmacı olarak, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir seçildi. Metin Demir Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben yaptığı konuşmada Karadeniz Bölgesinin; ekonomik ,ticari sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdi.

Demir,Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a zaman ayırarak toplantıya katıldıkları, sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledikleri için teşekkür etti.

Türkiye Ekonomi Şurası TOBB Konferans Salonunda Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında, ilgili Bakanların üst düzey bürokratların ve Oda/Borsaların katılımları ile yapıldı.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odasını temsilen, Ekonomi Şurasına Yönetim kurulu başkanı Metin Demir, Meclis Başkanı Zafer Sağlam ve Genel Sekreter Muharrem Sarıkaya katıldı.

Türkiye Ekonomi Şurasında 7 Bölgeyi temsilen her bölgeden bir Oda/Borsa Yönetim kurulu  başkanı, Ticaret ve Sanayi’nin önündeki engeller ile çözüm önerilerini içeren bir konuşma yaptı.

Karadeniz Bölgesini temsilen konuşmacı olarak, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir seçildi. Metin Demir Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben yaptığı konuşmada Karadeniz Bölgesinin ; Ekonomik ,Ticari Sorunlarını ve Çözüm önerilerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a zaman ayırarak toplantıya katıldıkları , sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledikleri için teşekkür etti.

SİTE İÇİ ARAMA

https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp

alt text
ONLINE İŞLEM
alt text alt text
SOSYAL MEDYA
alt text
KURUMSAL E-POSTA
alt text
HİZMETLERİMİZ
YARARLI ADRESLER
alt text alt text alt text alt text alt text
Translate
EnglishRussianTurkish
ZTSO Aylık Dergi
2014 İktisadi Durum Raporu
Zonguldak Hakkında
2014 Fuar Takvimi