Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası

Odamızdan Haberler

ZONGULDAK VALİSİ SAYIN AHMET ÇINAR ZONGULDAK TİCARET VE SANAYİ ODASINI ZİYARET ETTİ 

Zonguldak Valisi Sayın Ahmet Çınar, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir ve yönetim kurulunu ziyaret etti.Ziyarete Vali Ahmet Çınar’a ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin demir, “”Sizleri Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odasına ağırlamaktan son derece memnun olduğumuzu belirtmek istiyorum. Ülkenin çok değişik yerlerinde çok değişik coğrafyaların da görevlerde bulunduğunuzu çok yakından takip ettik. Zonguldak’ta göreve başladınız biz sizin kariyerinizi devlet tecrübenizi vizyonunuzu takip ettik. Bu bilgi ve tecrübe ile Zonguldak’a çok önemli değerler katacağınıza inanıyoruz. Biz de uzun zamandır olduğu gibi Zonguldak Valiliği işbirliğinde başlattığımız projeler var sizinde himaye ve desteklerinizi almaya devam edeceğiz” dedi.


YARDIM KALAN PROJELER TAMAMANACAK

Ziyaretinde iş dünyasına çok önem verdiğini belirten Vali Ahmet Çınar’da, “Kalkınmak için şehrimizi ülkemizi kalkındırmak için işsizlere iş bulabilmek için istihdam alanları yaratmak için sizin de az önce söylemiş olduğunuz gibi yarım kalan projelerin devam ettireceğiz” dedi.
İade-i ziyaretlere başladığını belirten Vali Ahmet Çınar şunları kaydetti:
“Ticaret ve Sanayi Odasında bulunmaktan çok mutluyum. Biz göreve yeni başladık hoş geldin ziyaretleri var bu yoğunluk devam ederken iade-i ziyaretlerine başladık. Bahsetmiş olduğunuz var olan projelerle ilgili olarak bundan sonra yapılacaklarla ilgili olarak bir zemin oluşturma temasını yaratacağız. Biz Ticaret ve Sanayi Odamızın tabii ki çok önemsiyoruz. Girişimcilerimiz istihdam alanını yaratanlar ekmek verenler demek lazım. Bu aile içerisinde bu topluluk içerisinde bu kurum içerisinde yer alıyorlar. Devlet olarak bizim hem müşterek hareket etmemiz esas olmalıdır. Kalkınmak için şehrimizi ülkemizi kalkındırmak için işsizlere iş bulabilmek için istihdam alanları yaratmak için sizin de az önce söylemiş olduğunuz gibi yarım kalan projelerin devam ettireceğiz. Bunu bizim yapmamız gerekir. Bunu biz yapmazsak bir başkaları yapmazlar. Yapmasak da olmaz burada esas olan iyi bir koordinasyon olabilmektir. Öncelikleri ve potansiyelleri iyi tespit etmektir ve tabii ki hepsini birden yapacağız dersek başarılı olamayız. Ama bir takvimleme yaparak adımlarımızın hesabını yaparak nereden başlanacağını nasıl başlanacağını da projelendireceğimizi iyi yapmak gerekir. Bizim işbirliğimiz bu konuda çok önemli devlete düşen esas olan bürokrasiyi azaltmak engelleri azaltmak teşvik etmek yolu açmak biz bunu yaparsak Türkiye’de girişimcilerimiz hakikaten dünya çapında dünyanın her yerinde yatırım yapabilir. İş dünyamız bu bilgi ve cesarete eriştiler. Devlet olarak biz o kolaylığı sağlarsak inanıyorum ki girişimcilerimiz çok güzel işler yapacaklar. Hem ülkemiz hem şehrimize ekonomik değerler kazandırabilecekler. Bu anlayışla hep birlikte bu şehre hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

ZTSO Aylık Dergi
2014 İktisadi Durum Raporu
Zonguldak Hakkında
2014 Fuar Takvimi