Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası

Odamızdan Haberler

ZTSO HEYETİ YÜKSEK İSTİŞARE KURULU ÜYESİ SALİH YILMAZ’I PROFSAN BORU VE PROFİL FABRİKASINDA ZİYARET ETTİ

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir duayen sanayici, ZTSO Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Salih Yılmaz’ı PROFSAN BORU VE PROFİL fabrikasında ziyaret etti. ZTSO Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya ile birlikte gerçekleşen ziyarette sektörün içinde bulunduğu durum hakkında geniş değerlendirmede bulunan Profsan Yönetim Kurulu Başkanı Salih Yılmaz ile başkan yardımcısı Turgay Yılmaz sektörün pandemi nedeni ile zor bir süreçten geçtiğini, fabrikanın kapasitesinin 3/1 ile çalıştığını, buna karşın 38 kişilik istihdamı koruduklarını ifade ettiler.

Otomotiv, mobilya, beyaz eşya başta olmak üzere çeşitli sektörlerin boru ve profil ihtiyacını karşılamak için 1994 yılında kurulan fabrikanın aylık 4000 ton saç işlediğini ifade eden Profsan Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz ticari faaliyetlerini şöyle özetledi. “ çalışma arkadaşlarımızın tümü çevre yörelerden, köylümüzü, yöre insanımızı da kendimiz gibi sanayici yaptık. Süreç ne kadar zorlu olursa olsun ekibimizi korumanın önemine haiz bir kuruluşuz. Kapasitemiz günlük 6000 bin ton olmasına karşın şu anda günde 1500 ton mamul işliyoruz. Piyasa gerçekten çok zor . yeni makinelerimizi ithal ettik ancak kurmadık.”

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir ile ZTSO Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya’yı fabrikayı gezdiren, hammaddenin boru ve profile dönüşüm hikayesini anlatan duayen sanayici ,Zonguldak’ta özel sektörün sanayicilik yapmasının önündeki engelleri tecrübelerine dayanarak aktarırken sivil toplum örgütlerine, özellikle de Ticaret ve Sanayi Odasına büyük görevler düştüğünü kaydederek, Demir’e başarılı çalışmalarının devamı dileğinde bulundu.

ZTSO Başkanı Demir ziyaret sonrasında yaptığı değerlendirmede kentin kendine yetebilir olduğu dönemde, büyük bir risk alarak sanayiciliğe soyunan bu uğurda 35 yıl büyük uğraş veren Salih Yılmaz’ın tecrübelerinin, ticari anlayışının tüm iş insanlarına örnek olması temennisinde bulunarak “ Şanslıyız. ZTSO Yüksek İstişare Kurulumuzda görev alma nezaketini göstermiş olması ve görüşlerini bizimle paylaşması bile bizim için büyük kazanç, İktisat, işletme ve makine öğrencilerinin mutlaka tanışması, dinlemesi gereken büyüğümüz. Üye ziyaretlerimizde örnek iş insanlarının yarattığı eserleri gördükçe daha fazla mutlu oluyoruz.“ şeklinde konuştu.

SİTE İÇİ ARAMA

https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp

alt text
ONLINE İŞLEM
alt text alt text
SOSYAL MEDYA
alt text
KURUMSAL E-POSTA
alt text
HİZMETLERİMİZ
YARARLI ADRESLER
alt text alt text alt text alt text alt text
Translate
EnglishRussianTurkish
ZTSO Aylık Dergi
2014 İktisadi Durum Raporu
Zonguldak Hakkında
2014 Fuar Takvimi