Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası

Odamızdan Haberler

ANKARA LOJİSTİK ÜSSÜNÜ ZİYARET ETTİK

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odasının girişimleri ile Filyos Bölgesinde Lojistik Merkez kurulması çalışmaları kapsamında Ankara Lojistik Üssü ziyaret edildi.

Ziyaret heyetinde Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Genel Sekreter Uzm. Muharrem Sarıkaya Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Yetkilisi Kübra Birhan, PAL Yetkilileri Emin Dedeoğlu, Sefa Pamuksuz ve Esen Çağlar yer aldı.

Ankara Lojistik Merkezi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali İhsan Özdemir; ziyaret heyetine Ankara Lojistik Merkezinin kuruluş hikâyesini, yönetim yapısını, işleyişini, ne tür yüklerin depolanması ve taşınması konularında çalıştıklarını anlatan bir sunum yaptı. Karşılıklı soru cevap şeklide devam eden toplantıda Özdemir deneyimlerinden ve mevcut durumdan yola çıkarak Filyos bölgesinde çok modlu bir Lojistik Merkez kurulmasının isabetli olacağını; Ankara Lojistik Merkezinin işbirliği ile Ankara’lı girişimcilerinde bu merkezden istifade edeceğine inandığını söyledi.

Zonguldak  Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Filyos Vadi Projesinin; Limanı, Endüstri Bölgesi, Serbest Bölgesi ile faaliyete geçirilmesine her zamankinden daha fazla yakın olduklarını; Limanın altyapı inşaatının 2020 yılı sonunda biteceğini, Endüstri Bölgesinin altyapı çalışmalarına yönetici şirket Tosyalı Holding tarafından başlanıldığını, 2021 yılında yer tahsisine geçilmesinin planlandığını belirterek burada çok modlu bir Lojistik Merkez’e ihtiyaç olacağını ön gördük ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansımızdan böyle bir çalışma yapmasını talep ettik. Şimdiden bu planlamaları yapmalıyız ki yarın geç olmasın. Bölgemiz bu yatırımlardan azami oranda pay alabilsin.

Kabulleri ve deneyimlerini paylaştıkları için Ankara Lojistik Merkezi yöneticilerine ve özellikle Ali İhsan Özdemir Bey’e teşekkür ediyorum dedi. Toplantı sonrasında Lojistik Merkez gezilerek incelemeler yapıldı. Heyet hatıra fotoğrafı çekilmesinden sonra Ankara Lojistik Merkezinden ayrıldı.  

SİTE İÇİ ARAMA

https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp

alt text
ONLINE İŞLEM
alt text alt text
SOSYAL MEDYA
alt text
KURUMSAL E-POSTA
alt text
HİZMETLERİMİZ
YARARLI ADRESLER
alt text alt text alt text alt text alt text
Translate
EnglishRussianTurkish
ZTSO Aylık Dergi
2014 İktisadi Durum Raporu
Zonguldak Hakkında
2014 Fuar Takvimi