Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası

Genel

KAMU KURUM VEYA KURULUSU YADA ASKERI BIRLIK BASVURUSU

Mart 12, 2013 by yonetici in Genel with 0 Comments

Kamu kurum ve kuruluşları ile askeri birlikler tarafından işletilen kantin vs. satış yerlerinde perakende (son tüketiciye yönelik olarak, ürün ambalajı bozulmaksızın) tütün mamulü ve/veya alkollü içki satışı yapılmak istenmesi halinde TÜTÜN MAMULÜ VE/VEYA ALKOLLÜ İÇKİ PERAKENDE SATIŞ BELGESİ, yine kamu kurum ve kuruluşları ile askeri birlikler tarafından işletilen sosyal tesis vs yerlerde açık olarak (birim ambalajın bozulması suretiyle kadehle yada şişeyle/kutuyla) alkollü içki satışı yapılması istenmesi halinde ise AÇIK ALKOLLÜ İÇKİ SATIŞ BELGESİ alınması zorunludur.
Kamu kurumunu veya askeri birliği temsilen başvuru yapan kişinin kamu personeli olması gerekmektedir.
Ancak, bahis konusu noktaların müstecirlerce işletilmesi halinde, satış belgesi başvurusunda gerçek ve tüzel kişiler için aranan belgelerin tamamı aranmaktadır.

AÇIK ALKOLLÜ İÇKİ VEYA PERAKENDE SATIŞ BELGESİ BAŞVURUSU

Başvurusu esnasında tarafınızdan aşağıdaki belgelere ait bazı bilgiler istenecektir. Lütfen tüm belgelerinizi temin ettikten sonra başvuru bilgilerinizi girmeye başlayınız.

1- Başvuru formu : Kurumun internet sitesinde (elektronik ortamda) doldurulacak ve çıktı alınacaktır.
2- TC Kimlik numarası yer alan nüfus cüzdanı fotokopisi : Başvuru sahibi gerçek kişiye ait olmalıdır.
3- Resmi Kurumu temsil yetkisini haiz kişi tarafından imza altına alınmış satış belgesi talep yazısı
4- Belge bedelinin ödendiğine ilişkin banka dekontu : (Kurum hesabına yatırılması gereken belge bedeli başvuru formunda gösterilecektir. Belge bedeli ödemesi havale vs. isimler altında herhangi bir ücret ödemeksizin Ziraat Bankası şubelerinden TAPDK Kurumsal Tahsilat hesabına TC kimlik numarası veya vergi numarası beyan edilerek yatırılacaktır. Havale veya EFT ile yapılan ödemeler kabul edilmeyecektir.)

ZTSO Aylık Dergi
2014 İktisadi Durum Raporu
Zonguldak Hakkında
2014 Fuar Takvimi