Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası

Odamızdan Haberler

ZTSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI METİN DEMİR KAZAKİSTAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ Abzal SAPARBEKULY İLE GÖRÜŞTÜ

Kazakistan’ın Ankara Büyükelçisi Abzal SAPARBEKULY, MFA MASKE’nin “Fabrika Yaşam Kampüsünü” ziyaret etmek ve şirketin Kazakistan’da yapacağı yeni yatırım hakkında istişarelerde bulunmak üzere şehrimizi ziyaret etti.

MFA MASKE yöneticileri Murat UZUN ve Fatih FURTUN tarafından organize edilen akşam yemeğinde Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin DEMİR, Büyükelçi Abzal SAPARBEKULY ile Zonguldak-Kazakistan arasındaki ticari işbirliği potansiyeli hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin DEMİR; MFA MASKE’nin hem Zonguldak hem de Türkiye bağlamında çok önemli bir üretici olduğunu , Zonguldak ta yapmış olduğu yeni yatırımlar ile Türkiye’de büyürken yurtdışında da yatırım yaparak bir dünya markası haline gelmekte olduğunu söyledi. Kazakistan’a yapılacak yatırım stratejik bir yatırım olup bu alanda ki boşluğu dolduracaktır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası olarak MFA MASKE’nin yanındayız. Kendilerine her türlü desteği vermeye hazırız.dedi

Başkan Demir; Kazakistan Büyükelçisi Sayın Abzal SAPARBEKULY’e İlimizin ve Bölgemizin önemli projelerini anlattım. Filyos Vadi Projesi ve  Sera Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili bilgiler verdim. Kendilerine Kazakistan’dan firmalar ile iş birliği halinde karşılıklı yatırımlar yapabileceğimizi söyledim. Büyükelçi  Abzal SAPARBEKULY de projelerimize ilgi gösterdi. Kendilerine İlimizi ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum dedi.

SİTE İÇİ ARAMA

https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp

alt text
ONLINE İŞLEM
alt text alt text
SOSYAL MEDYA
alt text
KURUMSAL E-POSTA
alt text
HİZMETLERİMİZ
YARARLI ADRESLER
alt text alt text alt text alt text alt text
Translate
EnglishRussianTurkish
ZTSO Aylık Dergi
2014 İktisadi Durum Raporu
Zonguldak Hakkında
2014 Fuar Takvimi